Našiměřice

Co se událo...

Fotka 1

Mikulášská nadílka v naši obci

Datum: 9. 12. 2020

I když se nás obchody a reklamy snaží naladit na vánoční atmosféru už úderem září, do „tuhého“ začíná jít teprve až prvním prosincovým dnem, kdy si děti mohou konečně otevřít první okénko svého adventního kalendáře. A co by to bylo za prosinec, kdybychom si nepřipomněli i svátek svatého Mikuláše.

#

Nejlepší plesy jsou maškarní

Datum: 27. 2. 2019

Našiměřice se zahalily tento víkend do masek, nosili je malí i velcí.

PF 2019 1

PF 2019

Datum: 23. 12. 2018

Blahopřání

#

Jak jsme našli Ducha Vánoc

Datum: 5. 12. 2018

Za devatero horami a devatero řekami byla jedna malá obyčejná vesnička.

#

Severní vítr v Našiměřicích

Datum: 18. 11. 2018

17. listopadu vlála v Našiměřicích nejen vlajka na obecním úřadě, ale nad obcí plápolali ve větru i draci rozmanitých tvarů a barev. Využili jsme příznivých povětrnostních podmínek, nenechali se zahnat krutým severním větrem a pouštěli své draky do výšin. Děti soutěžily o ceny v několika kategoriích, házely vlaštovkami v leteckém sedmiboji a nakonec s radostí utíkaly zpátky do tepla svých domovů. Děkujeme panu Robertu Novákovi za ozvučení celé akce a těšíme se na příští rok, kdy se sejdeme snad za příznivějšího počasí.

Plán akcí prosinec 2018

Datum: 17. 11. 2018

(bude se průběžně aktualizovat)

#

Návrat světla do Našiměřic

Datum: 13. 11. 2018

Už podruhé se na chvíli zhasla světla v ulicích Našiměřic, aby naši obec místo nich osvítily desítky pestrobarevných lampionů. Děti, dospělí, psi, dokonce i čert nadšeně procházeli vesnicí a celý průvod byl zakončen na hřišti, kde děti hledaly svatomartinské poklady a pochutnaly si na pohoštění od paní Hany Záviškové, Renaty Lukasové a Hany Dočkalové. Společně jsme vypustili do světa lampiony štěstí a na závěr byl připraven i malý ohňostroj. Děkujeme paní Lence Rybárové a její rodině za přípravu i organizaci této akce a těšíme se na další ročníky.

Lampionový průvod 1

Lampionový průvod

Datum: 6. 11. 2018

Zveme dospělé i děti na lampionový průvod, který se uskuteční v sobotu 10. listopadu. Průvod bude vycházet v 17.30 od kostela a bude zakončen na hřišti, kde bude připraveno i malé překvapení. Drobné občerstvení a teplý čaj bude zajištěn. Pro lepší atmosféru bude po dobu průvodu vypnuto veřejné osvětlení. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši účast.

Účastníci akce souhlasí s uveřejněním jejich fotografií.

Volby do obecních zastupitelstev 2018

Datum: 12. 7. 2018

Vážení spoluobčané, na níže uvedených odkazech naleznete podrobnější informace k nadcházejícím volbám do obecních zastupitelstev.

Mobilní aplikace

mobilní aplikace V OBRAZE

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google Play

App Store

Rozpočet

Rozklikávací rozpočet

Interaktivní a velmi snadno ovladatelný informační zdroj o hospodaření pro občany a vedení obce.

Aktuální počasí

Počasí dnes:

21. 1. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačnost nebo mlhy. Denní teploty 1 až 5°C, při slunečnu až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Svátek

Svátek má Běla

Zítra má svátek Slavomír

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 58
TÝDEN: 278
CELKEM: 28994

JE Dukovany

JE Dukovany

MAS Znojemské vinařství